Zapisz się do Newslettera:

TERAPIA POWIĘZIOWA – tam gdzie kończy się ból

To bardzo skuteczna i oparta na dowodach naukowych metoda diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo – szkieletowych. Jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia ostrego i przewlekłego bólu. Terapia powięziowa sprawdza się również doskonale w leczeniu takich urazów jak skręcenia, zwichnięcia czy naderwania mięśni.

NA CZYM POLEGA TERAPIA POWIĘZIOWA - Masaż powięzi opiera się na koncepcji połączenia różnych struktur ciała, powięzi i mięśni w układy zwane taśmami mięśniowymi. Wspomniane tkanki ulegają jednak często przeciążeniom i sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość i prowokując stany zapalne \

WSKAZANIA DO TERAPII - Terapia powięziowa jest z powodzeniem stosowana w przypadku wystąpienia następujących dolegliwości: • ból kręgosłupa i choroby dyskowe • bóle kończyn niewiadomego pochodzenia • bóle napięciowe lub wynikające ze sztywności mięśni • rwa kulszowa, migreny • drętwienia kończyn lub obrzęk kończyn • stany pourazowe • wysiłkowe nietrzymanie moczu, zaparcia lub bóle miesiączkowe, ograniczenie ruchomości stawów Jest także bezpieczna dla kobiet w ciąży w II i III trymestrze, a także w okresie połogu.

UWOLNIENIE OD BÓLU - dzięki zastosowaniu techniki powięziowej uwalniam pacjentów od towarzyszącego im dyskomfortu uniemożliwiającego normalne funkcjonowanie. Lecz terapia na tym się nie kończy, choć wiele osób uważa że brak bólu jest równoznaczny ze zdrowiem. Ból jest reakcją ostrzegającą i informującą o nieprawidłowościach, jakie zadziały się w organizmie. Zniesienie bólu nie powoduje uleczenia organizmu.

PEŁNE WYLECZENIE - metoda ta pozwala zmniejszyć cierpienie, przyspieszyć procesy gojenia, odbudowy i regeneracji – nie zastępuje jednak czasu, który jest niezbędny do odzyskania pełnej sprawności. Kompletna, dobrze dobrana terapia to intensywna współpraca terapeuty i pacjenta, aż do pełnego powrotu do zdrowia.

METODA SKUTECZNA, ALE CZĘSTO BOLESNA - Terapia powięziowa ma niewiele przeciwwskazań, jej wadą jest jednak dość duża bolesność, a ograniczeniem stopień odporności na ból. Jeśli jednak nie chcemy żyć z bólem na co dzień, warto wytrzymać te kilkanaście minut z zaciśniętymi zębami.

SZYBKO I SKUTECZNIE - jeden zabieg trwa zazwyczaj 15 – 20 minut. Natomiast już po 3 – 4 zabiegach następuje trwała i wyraźna poprawa. Po zabiegach warto stosować zimne okłady, aby zminimalizować bolesność i możliwość wystąpienia zasinień

 

 

 

Paweł Zagórnik masażysta, terapeuta manualny, trener personalny

Zdjęcie: Designed by Freepik