Zapisz się do Newslettera:

Pielegnacja skóry twarzy, szyi i dekoltu wiosną

Pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoltu wiosną

Wiosna to idealny czas, aby zmobilizować się do prawidłowej pielęgnacji skóry, aby mogła szybciej zregenerować się po zimie, odzyskać swój blask i zdrowy wygląd.

Oczyszczanie i złuszczanie

Jednym z głównych elementów pielęgnacji skóry w okresie wiosennym jest prawidłowe jej oczyszczanie i złuszczanie, zarówno domowe jak i profesjonalne w gabinecie kosmetologicznym. W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi się oczyszczanie wodorowe, a także peelingi chemiczne. Efektem tego jest gładka, oczyszczona, odświeżona i rozjaśniona skóra. Po zabiegach oczyszczająco-złuszczających naskórek staje się dotleniony, a także w łatwiejszy sposób absorbuje składniki aktywne kosmetyków. W celu lepszego efektu warto przeprowadzić kilka zabiegów. Oczyszczanie wykonywane w serii zabiegowej oraz przeprowadzane regularnie wpłynie dodatkowo na pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry. W domowej pielęgnacji nie zapominaj o codziennym prawidłowym oczyszczaniu skóry. Tutaj spisze się oczyszczanie dwuetapowe – w pierwszej kolejności zastosuj olejek myjący, a następnie kosmetyk na bazie wody np. piankę. Pamiętaj, aby po oczyszczaniu twarzy zawsze aplikować tonik – tak przywrócisz skórze właściwe pH. Warto również w domu korzystać z peelingów enzymatycznych (przeznaczonych do skór naczyniowych, trądzikowych) lub drobnoziarnistych (do skór tłustych i mieszanych).

Nawilżenie i regeneracja uszkodzeń

Oprócz dokładnego oczyszczenia skóry, skóra w okresie wiosennym potrzebuje również nawilżenia i regeneracji. W tym celu niezbędne są kremy bogate w składniki, które będą zapobiegać odparowywaniu wody z naskórka. Szukaj w nich kwasu hialuronowego, trehalozy, mocznika, alantoiny, aloesu czy witaminy E. Zwróć również uwagę na składniki odpowiadające za szczelność bariery hydrolipidowej: ceramidy, skwalan, kwasy Omega, olej z ogórecznika. Każda skóra potrzebuje nawilżenia przez cały rok – zarówno sucha, jak i tłusta czy trądzikowa. Odpowiednie wysycenie tkanki wodą zwiększa wchłanianie składników aktywnych, a w pełni wykształcony NMF (naturalny czynnik nawilżający skóry) oraz płaszcz hydrolipidowy sprawiają, że skóra funkcjonuje prawidłowo. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów regenerujących w gabinecie kosmetologicznym jest mezoterapia igłowa wykonywana urządzeniem Vital Injector. Polega ona wstrzyknięciu substancji aktywnych ( kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, antyoksydanty, koenzymy) do skóry właściwej, które głęboko nawilżają, odżywiają i naprawiają uszkodzenia. Również dbaj o kondycję wierzchniej warstwy naskórka. Tutaj idealnie sprawdzą się zabiegi z kosmetyki białej tj. zabieg z probiotykami, delikatne kwasy nawilżające (laktobionowy, argininowy), zabiegi nawilżająco – odżywcze, które zregenerują i wzmocnią barierę naskórka.

Ochrona UV i antyoksydacja

Zalecam pamiętać o filtrach anty – UV przez cały rok. Warto polubić się z kremem z filtrami i traktować go jak codzienny krem na dzień. Również zadbaj o to, aby w twoim pielęgnacyjnym „menu” zawsze był jakiś antyoksydant. Najlepiej wybierać produkty z witaminą C. ,,Zasztrzyk’’ witaminy C daje szybko widoczne rezultaty – właśnie dlatego jest to mój ulubiony składnik. Surowiec ten jest silnym antyoksydantem i wzmacnia naturalną ochronę przeciwsłoneczną. Z tego względu dobrze jest aplikować kosmetyk z witaminą C (np. serum) rano pod krem anty – UV, żeby przez cały dzień chronił nas przed niekorzystnym działaniem zewnętrznych.

Pamiętaj, że zdrowa skóra to efekt całorocznej, prawidłowej pielęgnacji, odpowiedniej dla Twojej cery i jej potrzeb. Dbanie o skórę to zarówno efektywne kosmetyki stosowane zewnętrznie, jak i odżywianie jej od wewnątrz, czyli właściwa dieta.

Bibliografia:

Barbara Drygas, Marzenna Mrozowska, Regina Szpindor, Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca, Wydawnictwo Nowa Era, Warszawa 2018

Barbara Kwiatkowska, Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku, Wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała 2018

 

 

 

 

 

 dyplomowana kosmetyczka i masażystka, terapeutka SPA -  Ewelina Gierasimiuk