Zapisz się do Newslettera:

BLIZNY POTRĄDZIKOWE, WIOTKA SKÓRA I ROZSTĘPY - TO ZADANIA DLA RF MIKROIGŁOWY

Blizny potrądzikowe i luźna skóra na twarzy – zadania dla RF mikroigłowego

Do naszego salonu zawitała nowoczesna technologia – radiofrekwencja mikroigłowa. To innowacyjne rozwiązanie oparte na zastosowaniu fale radiowe RF w połączeniu z techniką mikroigłową. Dzięki temu zabieg jest skuteczny i bezpieczny zarówno dla twarzy, szyi, jak i innych obszarów ciała.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa i w jakim celu stosuje się?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch typów zabiegów: radiofrekwencji (RF) oraz mezoterapii mikroigłowej. Jej istotą jest nakłuwanie skóry bardzo cienkimi igłami, których grubość mieści się w przedziale od 0,5 mm do 3,5 mm. Dodatkowo urządzenie wytwarza fale radiowe, które nagrzewają tkankę wokół mikronakłuć. W ten sposób dochodzi do pobudzania naturalnych procesów stymulacyjnych i regeneracyjnych, a tym samym tworzenia się włókien elastynowych i kolagenowych. Zabieg oddziałuje nie tylko powierzchniowo na naskórek, ale również na głębsze warstwy skóry właściwej. Radiofrekwencja mikroigłowa dużą skuteczność wykazuje w działaniu przeciwstarzeniowym (redukcja zmarszczek, poprawa elastyczności i struktury skóry) oraz zmniejszenia blizn zanikowych, np. potrądzikowych. RF mikroigłowa z powodzeniem może być wykorzystywana do zmniejszenie widoczności rozstępów.

Efekty po zabiegu

Efekty można zauważyć je już po pierwszym zabiegu, jednak najwięcej zmian zachodzi po serii 2-3 zabiegów w odstępie 30 dni. Skóra staje się jędrniejsza, zmarszczki mniej widoczne, blizny zredukowane, a rozstępy zmniejszone. Poprawia się kondycja skóry, w tym jej napięcie i koloryt. Do wzrostu napięcia skóry przyczynia się obkurczanie się włókien kolagenowych, natomiast na ujędrnienie wpływa skręcanie i zagęszczanie się włókien kolagenowych. Radiofrekwencja mikroigłowa to bezpieczna metoda liftingu twarzy bez użycia skalpela. Pomaga w zredukowaniu fałd wargowych i nosowo-wargowych oraz spłyceniu głębokich zmarszczek i bruzd. Ponadto RF odżywia skórę. Radiofrekwencja mikroigłowa zastosowana na rozstępy odbudowuje włókna kolagenowe i elastynowe aktywizując fibroblasty. Uszkodzona tkanka zastępowana jest nową tkanką o prawidłowej budowie. Nakłuwanie okolic oczu daje efekt liftingu i rozjaśnia cienie pod oczami. Efektem zabiegowym jest także poprawa owalu twarzy.

Odczucia towarzyszące w trakcie zabiegu

Do radiofrekwencji mikroigłowej nie jest wymagane znieczulenie miejscowe. Urządzenie jest wyposażone w głowicę chłodzącą. Dzięki temu zabieg nie powoduje dyskomfortu, a iniekcje wyczuwalne są jedynie w formie delikatnego mrowienia. Zabieg, w zależności od fragmentu skóry, na którym jest wykonywany, trwa od 20 do 40 minut. Po tym czasie możliwe jest delikatne zaczerwienienie i lekka opuchlizna miejsca poddawanego terapii, jednak zazwyczaj nie utrzymują się one dłużej niż parę godzin. Aby cieszyć się długotrwałymi efektami, konieczne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, które obejmują używanie odpowiednich preparatów łagodząco – regenerujących oraz ochronę przed działaniem promieni UV.

Ciekawostka!

Inną alternatywą do radiofrekwencji mikroigłowej jest połączenie fali radiowej monopolarnej lub bipolarnej z mezoterapią mikroigłową w trakcie jednego zabiegu. Taka metoda również jest skuteczna i sprawdza u osób, które obawiają się ,,rozgrzanych igieł’’. 

JEDYNE W SWOIM RODZAJU URZĄDZENIE

 

W Dotyk Natury Day Spa zabieg RF mikroigłowy wykonujemy przy użyciu niezwykłego urządzenia, które jest wyposażone we wcześniej wspomnianą głowicę chłodzącą oraz specjalistyczny system vacuum, który zapewnia redukcję odczuć bólowych i zmniejsza ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych. 

 

 

 

 

 

Ewelina Gierasimiuk - dyplomowana kosmetyczka i masazystka, specjalistka diagnostyki i suplementacji w gabinecie kosmetycznym, terapeutka Healthy Aging 

 

 

 

 

 

Bibliografia:

Marek Wasiluk, ,,Medycyna estetyczna bez tajemnic’’, wyd. PZWL, Warszawa 2022

Anna Kołodziejczak, ,,Kosmetologia’’, tom 1, wyd. PZWL, Warszawa 2021

Materiały i opracowania własne