Konsultacja dietetyczna

Konsultacje dietetyczne

Pierwsza wizyta

Nasze pierwsze spotkanie w poradni ma charakter długiej rozmowy, podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy. 

Konslutacja trwa srednio godzinę, podczas której wykonywane są wszelkie pomiary, w tym pomiar obwodu talii, bioder i wzrostu. Bardzo ważnym elementem takiego spotkania jest analiza skłądu ciała wykonywana specjalnie do tego celu stworzonym urządzeniem pomiarowym marki Tanita, pozwala to określić nie tylko wagę ale i zawartość tłuszczu, masy mięśniowej, stopień nawodnienia organizmu, a także szybkość przemiany materii oraz co bardzo wazne wiek metaboliczny ciała. 

Po zebraniu wszelkich niezbednych informacji opracowywane są zalecenia żywieniowe. Wspólnie zastanowimy się nad dalszym postępowaniem i określimy plan zywieniowy oraz czas jego trwania. 

Na koniec konultacji otrzymujesz:

  • wyniki analizy składu ciała, 
  • wspracie, motywację i zadania które sprawią że będziesz z wielką chęcią i radością zmieniać swoje nawyki żywieniowe

Zobacz jak przygotować się do pierwszej wizyty:

Przygotowania do pierwszej wizyty (konsultacji dietetycznej) rozpocznij od dzczegółowego spisu wszystkich spożytych posiłków i napojów w ostatnich trzech dniach poprzedzających pierwszą wizytę. Najlepiej jeżeli będą to dwa dni powszednie oraz jeden dzień wolny od pracy. Należy się do tego przyłożyć i co najwazniejsze starannie oraz przede wszystkim szczerze opisać wszystko co znalazło się w ustach w trakcie tych 3 dni. Nie możesz również zapominać o tych małych, "nic nie znaczących" przekąskach takich jak cukierek czy kęs obiadu, który spróbowałeś podczas przygotowywania posiłku. 

Dodatkowo przygotuj:

  • listę zażywanych leków i suplementów diety wraz z dawkowaniem;
  • wyniki przeprowadzonych badań, jeżeli zostały wykonane w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.

Jeżeli nie masz aktualnych wyników, w takim przypadku możesz zrobić:

  • morfologię;
  • lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, Trójglicerydy);
  • glikemia (cukier na czczo);
  • hormon tarczycy TSH;
  • jeżeli są lub były problemy z nerkami - dodatkowo można zrobić poziom kreatyniny i mocznika oraz poziom kwasu moczowego.

Jeżeli cierpisz na chorobę, w której żywienie odgrywa kluczową rolę (choroby dietozależne) - wyniki badań są obowiązkowe wraz z zaleceniami lekarza prowadzącego co do składu jadłospisu i preferowanej diety. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na schorzenia wymagające ścisłych modyfikacji żywieniowych np. choroby układu pokarmowego, niewydolność nerek itp. 

Dzień wcześniej i w dzień wizyty unikac intensywnych ćwiczeń fizycznych, gdyż może to doprowadzić do fałszowania wyników analizatora skłądu ciala. 12 godzin przed wizytą nie powinno się korzystać z sauny a także należy zrezygnować z kawy i alkoholu Na 2 - 3 godziny przed konsultacją ograniczyć do zera jedzenie pokarmów i pryjmowanie płynów chyba, że jest to z pewnych powodów niewskazane. Ważenie i mierzenie odbywa się w gabinecie zabiegowych salonu Doty Natury Day Spa w Hajnówce (budynek Parku Wodnego).