Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

W dzisiejszych czasach depilacja, czyli usuwanie zbędnego owłosienia stało się czynnością taką samą jak inne zabiegi higieniczne. Do dyspozycji mamy mnóstwo metod usuwania włosków.  Depilacja woskiem należy do najpopularniejszych sposobów, ze względu na swoją niezbyt wysoką cenę i skuteczność.

Na czym polega depilacja woskiem?
Wosk wykorzystywany był do usuwania zbędnego owłosienia od wieków. Już w starożytności kobiety korzystały z jego właściwości. Dzisiaj możemy za jego pomocą depilować właściwie całe ciało, ponieważ jest jedną z najbardziej higienicznych metod. W gabinecie kosmetycznym najczęściej używa się gorącego wosku. Może być on miękki lub twardy – zależy to głównie od części ciała, którą chcemy depilować. Bardziej wrażliwe okolice np. twarz i bikini wymagają zwykle wosku miękkiego. Za pomocą szpatułek lub specjalnego aplikatura umieszcza się gorący wosk na ciele. Kładzie się go wzdłuż kierunku wzrostu włosków, a następnie szybkim ruchem odrywa w przeciwnym kierunku

Depilacja woskiem jest jedną z tańszych metod usuwania owłosienia. Przy tym jest bardzo skuteczna. Depilacja woskiem jest nieco bolesna. Wyrywa się włosy z cebulkami, a zatem odrastają dopiero po kilku tygodniach, stopniowo stając się coraz cieńsze, jaśniejsze i słabsze. Podczas depilacji woskiem twardym usuwane są nawet te najmniejsze i najkrótsze włoski.

Depilacja woskiem - całe nogi = 80zł

Dostępne tylko w pakiecie lub jako dodatek do innych zabiegów: 

Łydki, kolana = 60zł, Pachy = 25zł, Wąskik = 15zł, Broda = 15zł, Przedramiona = 30zł, Ręce = 40zł, Plecy, Tors = 80zł

Zdjęcie: Designed by Freepik