Zapisz się do Newslettera:

GDY RAMIONA PRZESTAJĄ WYGLĄDAĆ DOBRZE

Skrzydełka, motylki, pelikany, firanki, falbanki, galaretki - tyle ładnych zdrobniałych nazw na nasze strudzone obwisłe ramiona. Jak to się dzieje, że nasze ramiona tracą jędrność i przybierają bardzo niekorzystny kształt? Czy można coś na to poradzić?

DLACZEGO RAMIONA PRZESTAJĄ PIĘKNIE WYGLĄDAĆ

Problem z nieestetycznie wyglądającymi ramionami pojawia się najczęściej w wyniku nieodpowiednio przeprowadzonych  kuracji odchudzających, zwłaszcza gdy następuje szybka i znacząca utrata masy ciała,  nie połączona z odpowiednią aktywnością fizyczną. Zaburzenia hormonalne, naturalne procesy starzenia się skóry oraz spadający poziom nawilżenia i nieodpowiednia pielęgnacja również wpływają na to, że ramiona stają się wiotkie i nadmiernie otłuszczone.

SPOSOBY NA SMUKŁE I JĘDRNE RAMIONA

  • SPORT

Podstawą są regularne nieskomplikowane ćwiczenia fizyczne, które można wykonywać bez wychodzenia z domu. Ważne jest aby zawsze przed każdymi ćwiczeniami zrobić krótką rozgrzewkę np. w postaci krążenia ramion w tył i w przód lub otwierania i zamykania ramion. Następnie możemy przystąpić do ćwiczeń

➢ z ciężarkami - hantlami  (można je zastąpić buteleczkami napełnionymi wodą): unoszenie prostych ramion na boki w pozycji stojącej w delikatnym rozkroku i pochyleniu sylwetki do przodu, zginanie przedramion przed sobą - poprzez zgięcie i wyprost łokci, ciosy hantlami – naprzemienne wyprowadzanie ramienia do przodu i w bok z pozycji stojącej z ugiętymi łokciami i hantlamii przywiedzionymi do klatki piersiowej.

➢ pompki na podłodze (mogą być z ugiętymi nogami)

➢ pompki przy ścianie Takie ćwiczenia wykonywane 5 razy w tygodniu przez około 15 – 20 minut oprócz poprawy jędrności ramion wzmocnią także

plecy. Sporty takie jak nordic walking, siatkówka, pływanie, badminton, tenis również mają wielki wpływ na poprawę elastyczności skóry ramion. Ważna jest przede wszystkim regularność ćwiczeń.

  • PIELĘGNACJA W DOMU

Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnymi w domu jest peeling. Dzięki niemu pozbędziemy się martwego naskórka, pobudzimy komórki do regeneracji. Skóra stanie się bardziej odżywiona, poprawi się krążenie, a przez to będzie  bardziej napięta i  jędrna. Masaże peelingujące należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu pod prysznicem, oraz codziennie stosować na  skórę balsam lub żel nawilżający i zapobiegający utracie jędrności skóry.

  • W GABINECIE KOSMETYCZNYM

Gdy problem istnieje od dłuższego czasu pielęgnację domową można wesprzeć  zabiegami gabinetowymi, które ujędrnią i nawilżą skórę, zredukują lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, wymodelują ramiona. Najlepsze zabiegi poprawiające wygląd ramion:

Fala akustyczna zalecana będzie przy nadmiarze tkanki tłuszczowej, zwiększy napięcie skóry, poprawi krążenie krwi, w wyniku czego nastąpi stymulacja produkcji kolagenu i elastyny.

➢ Radiofrekwencja monopolarna (Tecar Terapia), która poprzez podgrzanie tkanki podskórnej do wysokich temperatur spowoduje przebudowę włókien kolagenu. Efekt ciepła rozszerza naczynia krwionośne powodując lepsze ukrwienie, odżywienie, zagęszczenie i wzrost elastyczności.

➢ Lipolaser (odchudzanie zimnym laserem) redukuje tkankę tłuszczową wpływając na jej objętość komórek tłuszczowych poprzez ich wysuszenie.

➢ Masaż bańką chińską / zabieg dermomasażem wpłyną na ujędrnienie skóry, usuną nadmiar wody z organizmu, będą działać drenująco, przyspieszą przemianę materii.

Wyżej wymienione zabiegi w połączeniu z odpowiednimi, regularnie wykonywanymi ćwiczeniami oraz odpowiednią pielęgnacją domową już w około 6 tygodni znacznie zredukują obwód ramion, sprawią że skóra stanie się jędrniejsza, a wygląd ramion estetyczny. Znowu będziesz mogła się cieszyć smukłymi ramionami. 

Zapraszam na konsultację, w trakcie której ocenię stan skóry Twoich ramion oraz przedstawię możliwości jakie możemy zastosować (po wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań).

WODA

Wszystko wyżej wymienione musi być prowadzone równolegle z odpowiednim nawadnianiem organizmu. Wypijaj codziennie min. 2l wody: nawilża skórę, poprawiając tym wygląd i elastyczność, poprawia wydolności organizmu w czasie ćwiczeń, dotlenia organizm, wypłukuje toksyny, pomaga w rzeźbieniu mięśni

 

Zdjecie: Designed by freepik